Železničná stanica v Kramatorsku nefunguje, evakuácie ľudí na východe Ukrajiny však pokračujú

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Operácie na železničnej stanici v ukrajinskom Kramatorsku, kde raketový útok v piatok zabil najmenej 52 ľudí, sú pozastavené. Evakuácie civilistov budú ale pokračovať cez iné stanice na východe Ukrajiny. Na komunikačnej platforme Telegram o tom informoval prevádzkovateľ ukrajinských železníc.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Spoločnosť uviedla, že evakuácie budú pokračovať zo staníc Sloviansk a Pokrovsk v Doneckej oblasti a Novozolotarivka v Luhanskej oblasti. „Železnice neprestanú so svojou úlohou dostať každého do bezpečia,“ napísala na Telegrame.

Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková medzičasom informovala, že na východe Ukrajiny otvoria desať humanitárnych koridorov v Doneckej, Luhanskej a Zaporižžskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ľudia z Mariupoľa, Enerhodaru, Tokmaku, Berďansku a Melitopoľa sa budú môcť evakuovať do mesta Zaporižžia, tí z miest Sjevjerodoneck, Lysyčansk, Popasna, Hirske a Rubižne zase do Bachmutu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Železničná stanica v Kramatorsku nefunguje, evakuácie ľudí na východe Ukrajiny však pokračujú © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *