Zelenskyj pred Dňom nezávislosti avizuje „silné veci“ pre posilnenie Ukrajiny

19.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pred blížiacim sa Dňom nezávislosti Ukrajiny, ktorý bude 24. augusta, avizoval „silné veci“ na posilnenie krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako uvádza web Ukrajinská pravda, v nočnom videopríhovore k národu podotkol, že Kyjev pripravuje novinky spolu s partnermi v Európskej únii a s tými krajinami, kde bilaterálna spolupráca ešte nebola dostatočná.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

„Pripravujeme pre Ukrajinu silné veci, posilňujeme náš štát, našich bojovníkov… Robíme všetko pre to, aby sa v predvečer Dňa nezávislosti našej krajiny dalo povedať, že Ukrajina urobila ďalší krok smerom k okruhu najsilnejších štátov sveta. Náš tím momentálne mimoriadne intenzívne pracuje,“ podotkol Zelenskyj, ktorý v sobotu navštívil Švédsko, a dodal: „Budúci týždeň je pre Ukrajinu časom dôležitých udalostí. Nestratíme ani jeden deň prípravy. Nenecháme si ujsť žiadny výsledok pre Ukrajinu.“

Viac k témam: Deň nezávislosti Ukrajiny, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj pred Dňom nezávislosti avizuje „silné veci“ pre posilnenie Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *