Zelenskému došla trpezlivosť. Ak Rusi zabijú obrancov Mariupoľa a ľudí ukrývajúcich sa v oceliarni, mierovým rokovaniam je koniec (video)

24.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na sobotňajšej tlačovej konferencii varoval, že ukončí mierové rozhovory s Moskvou, ak Rusko zabije ktoréhokoľvek z posledných obrancov Mariupoľa alebo ak Rusko usporiada referendum o nezávislosti v okupovanom meste Cherson. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Mariupoľská oceliareň Azovstaľ je poslednou baštou ukrajinských síl v obliehanom meste na pobreží Azovského mora. Ukrajinskí predstavitelia odhadujú, že v oceliarni sa nachádza asi 2-tisíc vojakov a približne tisícka civilistov.

Zelenskyj tento týždeň varoval Ukrajincov žijúcich v oblastiach na juhu Ukrajiny pod kontrolou ruských jednotiek, aby im neposkytovali svoje preukazy totožnosti. Tie by podľa neho mohli byť zneužité „na sfalšovanie pseudoreferenda o našej krajine“ a na vytvorenie vlády priateľskej k Moskve.

Viac k témam: Mierové rokovania, rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskému došla trpezlivosť. Ak Rusi zabijú obrancov Mariupoľa a ľudí ukrývajúcich sa v oceliarni, mierovým rokovaniam je koniec (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *