Zastupiteľstvo Prešovského kraja bude schvaľovať pomoc po zemetrasení, účelová dotácia má hodnotu až sto tisíc eur (video)

22.10.2023 (SITA.sk) – Poslanci Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja (PSK) sa v pondelok 23. októbra stretnú na 9. zasadnutí krajského parlamentu.

Dotácia pre rodiny

Na programe majú 17 bodov, medzi inými budú riešiť aj návrhy na Cenu PSK a účelovú dotáciu pre obyvateľov zasiahnutých zemetrasením. Ako informovala Lea Lehotská z oddelenia komunikácie Úradu PSK, v rámci úpravy rozpočtu sa budú krajskí poslanci na svojom októbrovom rokovaní zaoberať účelovou dotáciou vo výške 100-tisíc eur pre Nadáciu PSK pre podporu rodiny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Dotácia by sa mala následne rozdeliť medzi rodiny a jednotlivcov, ktorým zemetrasenie spôsobilo škody na majetku, prípadne ich pripravilo o strechu nad hlavou,“ uviedla Lehotská.

Mená laureátov

Poslanci budú tiež schvaľovať mená laureátov Ceny PSK za rok 2023. Nominovaná je emeritná dekanka Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove Anna Eliášová, folklórny súbor Vranovčan a hudobníčka Ľubica Čekovská. Zastupiteľstvo sa bude zaoberať aj zriadením rozpočtovej organizácie PSK, ktorá ponesie názov Centrum podpory PSK.

„Centrum by malo poskytovať pre vybrané organizácie kraja organizačné, ekonomické a administratívne činnosti,“ vysvetlila Lehotská.

Na programe zasadnutia je aj prijatie regionálnej stratégie výchovy a vzdelávania v stredných školách v územnej pôsobnosti PSK na tento školský rok a tiež operačný plán zimnej údržby ciest. Krajskí poslanci okrem iného vezmú na vedomie informatívnu správu o výsledku výberového konania na obsadenie pozície riaditeľa Vihorlatského múzea v Humennom.

Viac k témam: Humanitárna pomoc, Mestské zastupiteľstvo v Prešove, Zemetrasenie na východe Slovenska
Zdroj: SITA.sk – Zastupiteľstvo Prešovského kraja bude schvaľovať pomoc po zemetrasení, účelová dotácia má hodnotu až sto tisíc eur (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *