Rusko hľadá slabé miesta v ukrajinskej protivzdušnej obrane, tvrdí ISW a použili rekordné množstvo leteckých bômb

22.10.2023 (SITA.sk) – Ruské sily diverzifikujú mix rakiet, riadených bômb a bezpilotných lietadiel používaných na zasiahnutie ukrajinských tylových oblastí a snažia sa nájsť medzery v ukrajinskej protivzdušnej obrane.

Rakety neznámeho typu

Pripravujú sa tak na útoky v zime. Uvádza to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW), ktorý cituje spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské južné operačné velenie uviedlo, že v noci z 20. na 21. októbra ruské jednotky použili neznáme rakety typu vzduch-zem v Mykolajivskej, Chersonskej a Odeskej oblasti; rakety Ch-59 v Kryvom Rihu, Mykolajivskej a Chersonskej oblasti a napokon strely Iskander-K a drony Šáhid opäť v Kryvom Rihu.

Zaznamenali desiatky bômb

Ruské taktické lietadlá tiež vypustili 30 modifikovaných riadených leteckých bômb v Chersonskej oblasti. Ruské jednotky nikdy predtým nepoužili takúto kombináciu zbraní.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Ruská armáda použila nad Chersonskou oblasťou na juhu Ukrajiny za ostatných 24 hodín rekordný počet leteckých bômb. Hovorkyňa južného velenia ukrajinských síl Natalia Humeňuk uviedla, že nad oblasťou zaznamenali 36 bômb. Niekoľko úderov podľa jej slov zasiahlo niektoré obce.

Viac k témam: Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Rusko hľadá slabé miesta v ukrajinskej protivzdušnej obrane, tvrdí ISW a použili rekordné množstvo leteckých bômb © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *