Zástupcovia samospráv sa stretnú s Ódorom, rokovať budú o kompenzácii zvýšených cien energií

14.8.2023 (SITA.sk) – Zástupcovia samospráv sa v piatok stretnú s predsedom úradníckej vlády Ľudovítom Ódorom. Predmetom stretnutia bude kompenzácia zvýšených cien energií. Ako ďalej informoval predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik, na pondelňajšom online rokovaní prerokovalo predsedníctvo ZMOS možné alternatívy, ktoré môžu padnúť zo strany Ódora.

Božik zároveň dostal od členov predsedníctva súhlas na rokovanie s Hospodárskou a sociálnou radou, s ktorou sa stretne v súvislosti s prerokovaním a schválením mesačnej minimálnej mzdy na rok 2024 budúci týždeň v pondelok. Predsedníctvo ZMOSu rokovalo aj o stave podpisu memoránd s politickými stranami a prijalo stanovisko v prípadoch, ak nastala čiastočná alebo úplná zmena k prioritám združenia zo strany politických subjektov.

„Cieľom podpisu memoránd s politickými stranami na nadchádzajúce volebné obdobie je podpora dobrých vzťahov v prospech záujmov a potrieb miest a obcí,” informoval Božik.

Viac k témam: kompenzácia cien energií, Rokovanie, slovenský premiér
Zdroj: SITA.sk – Zástupcovia samospráv sa stretnú s Ódorom, rokovať budú o kompenzácii zvýšených cien energií © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *