Z prešovského letiska videli odvážať vrtuľníky Mi-17, smerovali na Ukrajinu

18.6.2022 (Webnoviny.sk) – Štáb televízie JOJ v piatok 17. júna krátko pred polnocou nakrútil dva vrtuľníky Mi-17, ktoré prevážali ukrajinské ťahače z prešovského letiska cez Košice a Michalovce na Ukrajinu. To, či ide o súčasť vojenskej techniky, ktorú pre Ukrajinu schválila vláda, zatiaľ nie je jasné. Informuje o tom portál noviny.sk.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) 15. júna na sociálnej sieti informoval o tom, že Slovensko darovalo Ukrajine štyri vrtuľníky Mi-17, jeden vrtuľník Mi-2 a 122 milimetrovú muníciu do systému Grad. Naď zároveň dodal, že vojenská pomoc bola v tej chvíli Ukrajine odovzdaná.

„Darovanie Ukrajine schválila vláda, sú už po bezpečnom odovzdaní a v užívaní ozbrojených síl Ukrajiny,” napísal Naď s tým, že ním spomenuté vrtuľníky boli z Ozbrojených síl SR vyradené a nahradené modernými vrtuľníkmi UH-60M Black Hawk. „Ukrajine v tomto náročnom období, samozrejme, veľmi pomôžu,” podčiarkol minister Naď.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vrtuľník Mi-17
Zdroj: Webnoviny.sk – Z prešovského letiska videli odvážať vrtuľníky Mi-17, smerovali na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.