Z Mariupolu dokázali odísť štyri evakuačné autobusy, situácia je však zložitá a ďalším sa to už nemusí podariť

21.4.2022 (Webnoviny.sk) – Z obliehaného ukrajinského mesta Mariupoľ sa v stredu prostredníctvom humanitárneho koridoru podarilo odísť štyrom autobusom s evakuovanými ľuďmi. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na vicepremiérku Irynu Vereščukovú.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Unikajúci ľudia strávili noc v Berďansku a momentálne smerujú do Vasylivky, spresnila podľa CNN Vereščuková prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram s tým, že ich čoskoro očakávajú v meste Zaporižžia. Evakuácie žien, detí a seniorov by podľa nej mali pokračovať aj vo štvrtok, no „bezpečnostná situácia je zložitá a môže sa to zmeniť“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

V stredu Vereščuková informovala, že s ruskou stranou dohodli evakuačný koridor, ten však napokon nefungoval ako mal, pretože „okupanti v dôsledku nedostatočnej kontroly nad vlastnou armádou nedokázali zabezpečiť riadny pokoj zbraní“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Z Mariupolu dokázali odísť štyri evakuačné autobusy, situácia je však zložitá a ďalším sa to už nemusí podariť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *