Z juhu Ukrajiny prichádzajú dobré správy, hlási Zelenskyj, na Donbase pokračujú tvrdé boje

14.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že z juhu Ukrajiny prichádzajú „dobré správy“ týkajúce sa likvidovania ruských síl.

„Boje na juhu krajiny prinášajú dobré správy o zničení síl a prostriedkov ruskej armády. Nestrácame ani deň, znižujeme potenciál okupantov,“ uviedol Zelenskyj v nočnom videopríhovore k národu na Telegrame.

Horúco je na Donbase

Taktiež poznamenal, že v Donbase pokračujú tvrdé boje. „Najhorúcejšie body frontu v tomto smere sú nezmenené – Avdijivka, Marjinka, Pisky, Bachmut a celý tento smer… Rusko tam poslalo kolosálne množstvo svojich vojenských zdrojov – delostrelectvo, techniku, ľudí. Všetci naši obrancovia tam sú jednoducho hrdinovia,“ podotkol.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V Charkivskej oblasti je podľa prezidenta „ukrajinská obrana silná a pokusy útočníkov o útok neustále zlyhávajú“.

Vyplávalo 16 lodí

Zelenskyj skonštatoval, že odblokovanie ukrajinských prístavov umožnilo znížiť závažnosť potravinovej krízy vo svete.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Tvrdí, že od chvíle, keď sa opätovne podarilo naštartovať export, opustilo ukrajinské prístavy dovedna 16 lodí pre sedem krajín na troch kontinentoch – v Európe, Ázii a Afrike, pričom na ich palubách bolo pol milióna ton poľnohospodárskych produktov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Z juhu Ukrajiny prichádzajú dobré správy, hlási Zelenskyj, na Donbase pokračujú tvrdé boje © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *