Výstava mŕtvych tiel je podľa KDH neakceptovateľná, je to signál dehumanizácie a existujú pochybnosti o pôvode (video)

16.10.2023 (SITA.sk) – Výstava mŕtvych tiel s názvom Body Worlds je podľa kresťanských demokratov neakceptovateľná. Výstava je na Slovensku opäť prístupná verejnosti a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzýva vládu, aby sa okamžite zasadila za dôsledné prešetrenie uvedenej výstavy a jej okamžité zastavenie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podľa KDH je prevážanie vystavovanie ľudských tiel ako komerčných exponátov signálom dehumanizácie, nie pokroku. Ako ďalej kresťanskí demokrati uviedli, je to v rozpore s ľudskou dôstojnosťou a a súčasne dali do pozornosti, že jestvujú dôvodné pochybnosti o pôvode získaných tiel, ktoré neboli nikdy vyvrátené.

„Je známe, že súčasťou môžu byť aj telá väzňov totalitného režimu čínskej komunistickej strany. Dokonca Etická komisia Ministerstva zdravotníctva SR už v roku 2017 jasne poukázala nielen na rozporuplnosť, ale dokonca aj na nezákonnosť takejto exhibície,” uzavreli kresťanskí demokrati.

Viac k témam: Body Worlds, výstava mŕtvych tiel
Zdroj: SITA.sk – Výstava mŕtvych tiel je podľa KDH neakceptovateľná, je to signál dehumanizácie a existujú pochybnosti o pôvode (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *