Vysokopostavený predstaviteľ ukrajinskej rozviedky bol odsúdený za špionáž pre Rusko, dostal 12 rokov za mrežami 

14.8.2023 (SITA.sk) – Vysokopostaveného predstaviteľa ukrajinských tajných služieb uznali vinným zo špionáže pre Rusko a odsúdili na 12 rokov väzenia. Informuje o tom spravodajský portál Sky News, ktorý sa odvoláva na ukrajinskú generálnu prokuratúru.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Valerija Šajtanova zatkli v apríli 2022 po tom, čo sa našli „nepopierateľné dôkazy“, že plánoval „teroristické činy“ na Ukrajine výmenou za 200-tisíc dolárov a ruský pas. Predpokladá sa, že bol poverený vykonaním atentátu na vysokopostaveného člena armády Čečenskej republiky Ičkéria. Sú však správy, ktoré naznačujú, že 30 rokov odovzdával Rusku informácie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Šajtanova odsúdili za velezradu a pokus o teroristický čin v záujme agresorského štátu. Podľa prokuratúry bolo na súde dokázané, že odovzdával informácie ruským bezpečnostným službám a pomáhal im hľadať potenciálnych dvojitých agentov v rámci ukrajinskej rozviedky.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Špión a zradca
Zdroj: SITA.sk – Vysokopostavený predstaviteľ ukrajinskej rozviedky bol odsúdený za špionáž pre Rusko, dostal 12 rokov za mrežami  © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *