Vyšetrovateľ Čurilla žaluje poslanca Michelka, žiada 70-tisíc eur a ospravedlnenie

3.3.2024 (SITA.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Ján Čurilla podal žalobu na poslanca Romana Michelka (klub SNS) a žiada od neho odškodné 70-tisíc eur a ospravedlnenie.

Zločinec a neschopák

Ako ďalej informoval spravodajský portál Aktuality.sk, dôvodom je výrok Michleka, ktorý označil Čurillu za zločinca a neschopáka, ktorý je priamo zodpovedný za nevyšetrenie vraždy študenta Daniela Tupého.

Taktiež podľa portálu v diskusnej relácii Sobotné dialógy RTVS povedal, že Čurilla „dokakal všetko, čo sa dalo pri vražde Tupého”.

„Vyšetrovateľ Ján Čurilla prostredníctvom svojho advokáta Petra Kubinu podal žalobu na ochranu osobnosti a na náhradu nemajetkovej ujmy,” napísal portál.

Nepresná informácia

Samotný poslanec podľa portálu Aktuality.sk žalobu doručenú ešte nemá a chce sa poradiť s právnikom.

„Áno, bola to nepresná vec. Čurilla osobne nerobil Tupého vraždu, a čurillovci, boli tam nejakí ľudia z NAKA. Mal som nepresnú informáciu povedal som to v afekte, uvidíme, čo žiadajú. Poradím sa s právnikom, potom budeme riešiť ďalšie kroky,” uviedol Michelko pre Aktuality.sk

Viac k témam: Čurillovci, Monitoring, Vražda Daniela Tupého, Žaloba
Zdroj: SITA.sk – Vyšetrovateľ Čurilla žaluje poslanca Michelka, žiada 70-tisíc eur a ospravedlnenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *