Vyšetrovanie lockdownových večierkov na Downing street je na konci, polícia pokutovala celkom 126 ľudí

19.5.2022 (Webnoviny.sk) – Metropolitná polícia v Londýne ukončila vyšetrovanie porušenia pandemických opatrení za večierky počas lockdownov. Vyšetrovanie, ktoré sa začalo v januári, skončilo pokutami pre 126 ľudí za podujatia z ôsmich rôznych dátumov.

Dvadsaťosem ľudí dostalo dve až päť pokút. Jednu pokutu už zaplatili aj premiér Boris Johnson a jeho manželka Carrie a ďalšie už nedostanú, informuje spravodajský portál BBC.

Ukončenie policajného vyšetrovania otvorilo cestu zverejneniu celej správy z vyšetrovania druhej stálej tajomníčky úradu vlády Sue Grayovej. Úrad vlády podľa BBC očakáva zverejnenie správy v nadchádzajúcich týždňoch.

Metropolitná polícia uviedla, že pokuty rozdali 53 mužom a 73 ženám. Jej vyšetrovanie sa zameralo na preskúmanie 510 fotografií, záberov z bezpečnostných kamier, e-mailov, denníkových záznamov a výpovedí svedkov. Vyšetrovatelia tiež preskúmali 204 dotazníkov od ľudí, ktorí sa zúčastnili na večierkoch.

Viac k témam: Koronavírus, Lockdown, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovanie lockdownových večierkov na Downing street je na konci, polícia pokutovala celkom 126 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *