Výkony brankára Samuela Urbana na Hlinka Gretzky Cupe neušli bývalému skautovi. V čom by sa mal zlepšiť?

9.8.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalý skaut v zámorskej NHL a v súčasnosti hokejový expert televízie Sportsnet Jason Bukala vyzdvihol výkony slovenského brankára Samuela Urbana na tohtoročnom Hlinka Gretzky Cupe v kanadskom Red Deere.

Zaradil ho medzi päť najlepších gólmanov na turnaji, na ktorom 17-ročný Slovák odchytal všetky štyri zápasy svojho tímu. Slovenskej osemnástke pomohol k triumfu nad Švajčiarmi a konečnému šiestemu miestu.

Nikdy sa nevzdáva

“Vo väčšine zápasov čelil množstvu striel a bol zrejme najužitočnejší hráč slovenského tímu. Tento atletický brankár sa nikdy nevzdáva. Dokáže svojím telom zabrať veľkú časť bránky a pohybovať sa do strán, aby zastavil prvú strelu aj dorážku. Jeho slabina je vyrážanie pukov. S chráničmi aktívne pracuje a má tendenciu vykopávať puky späť k protihráčom. V tejto oblasti sa v nasledujúcej sezóne potrebuje zlepšiť,” napísal Bukala k Urbanovi.

Urban na svojom prvom medzinárodnom turnaji v kariére zaznamenal úspešnosť zákrokov 88,9 percenta a priemerne inkasoval 4,64 gólu na zápas.

Premiéra medzi mužmi

V sezóne 2021/2022 absolvoval premiéru v mužskom hokeji, keď nastúpil na jeden duel za HK Púchov v tretej najvyššej slovenskej lige.

V drese MŠK Púchov odchytal 21 stretnutí v súťaži do 18 rokov, v ktorej bol najlepší brankár s úspešnosťou 94,7 percenta a priemerom 1,7 gólu na zápas.

Viac k témam: Hlinka Gretzky Cup
Zdroj: Webnoviny.sk – Výkony brankára Samuela Urbana na Hlinka Gretzky Cupe neušli bývalému skautovi. V čom by sa mal zlepšiť? © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *