Vyhostenie ruských diplomatov zo Slovenska podporuje aj SaS, zverejnené videá všetko len potvrdili

15.3.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporuje vyhostenie ruských diplomatov zo Slovenska. Správnosť tohto kroku totiž podľa liberálov dokazuje aj zostrih medializovaných videí, na ktorých vojenský pridelenec ruskej ambasády verbuje špiónov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Je neprijateľné, aby si ,kvázi diplomati´ kupovali slovenských občanov. Taktiež však tí, čo podľahli lžiam a lákadlu peňazí, jednoducho páchali vlastizradu. Veríme, že súdy a generálna prokuratúra budú konať promptne a v záujme ochrany Slovenskej republiky,” dodala strana v stanovisku.

Na základe vyhodnotenia slovenských spravodajských služieb Slovenská republika rozhodla v pondelok 14. marca o vyhostení troch pracovníkov Veľvyslanectva Ruskej federácie v SR za ich pôsobenie v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch.

Informovalo to tom ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí s tým, že uvedené osoby musia opustiť územie SR do 72 hodín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Diplomati, rusko-ukrajinský konflikt, Vlastizrada, Vyhostenie diplomata
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyhostenie ruských diplomatov zo Slovenska podporuje aj SaS, zverejnené videá všetko len potvrdili © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *