Vojna na Ukrajine urýchlila prechod Ruska k autoritárskemu systému, tvrdí britské ministerstvo obrany

17.6.2022 (Webnoviny.sk) – Vojna na Ukrajine podľa britského ministerstva obrany zrýchlila dlhodobé smerovanie Ruska k autoritárskemu systému. „Odmietanie invázie je kriminalizované,“ uviedol rezort v najnovšej aktualizácii spravodajských informácií o konflikte.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rezort však vo svojej správe konštatoval, že „napriek tomu, že v prieskumoch verejnej mienky väčšina Rusov vyjadruje podporu ‘špeciálnej vojenskej operácii’, časti obyvateľstva aktívne aj pasívne prejavujú svoj nesúhlas“. Informuje o tom portál news.sky.com.

Britský rezort obrany dodal, že Légiu Sloboda Rusku, ktorú tvoria prebehlíci z ruskej armády, „takmer určite“ nasadili po boku ukrajinskej armády pri obrane krajiny.

„Skepsa voči vojne je pravdepodobne osobitne silná v rámci ruskej podnikateľskej elity a komunity oligarchov,“ uviedlo britské ministerstvo obrany. Počet žiadostí o migráciu naznačuje, že 15-tisíc Rusov, ktorí sú pri vyjadrení ich majetku v dolároch milionármi, sa už pravdepodobne pokúsilo o odchod z krajiny, dodal rezort.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna na Ukrajine urýchlila prechod Ruska k autoritárskemu systému, tvrdí britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.