Vojenská pomoc Ukrajine stále pokračuje, Nórsko im údajne poskytne stíhačky F-16

24.8.2023 (SITA.sk) – Nórsko sa rozhodlo darovať Ukrajine bojové lietadlá F-16. Informuje o tom na svojej webstránke denník The Guardian s odvolaním sa na nórskeho vysielateľa TV2, ktorému to potvrdili nemenované zdroje.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Koľko stíhačiek by však Nórsko vojnou zmietanej krajine poskytlo, nie je známe. Nórske ministerstvo zahraničia bezprostredne nereagovalo na žiadosť o komentár. Ak by sa dodávka stíhačiek potvrdila, Nórsko by bolo treťou krajinou, ktorá by tak urobila.

Poskytnutie strojov F-16 Ukrajine už oznámili Holandsko a Dánsko. Nórsky premiér Jonas Gahr Støre sa vo štvrtok stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve a oznámil dar v podobe protilietadlových striel a ďalšieho vybavenia, ale stíhačky nespomenul.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Bojové lietadlá, nórska pomoc, Nórsky premiér, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky F-16, Ukrajinský prezident, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Vojenská pomoc Ukrajine stále pokračuje, Nórsko im údajne poskytne stíhačky F-16 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *