Vodič osobného auta neprežil zrážku s kamiónom v Rožňave, pri predbiehaní dostal šmyk

27.10.2023 (SITA.sk) – V Rožňave sa v piatok stala tragická autonehoda. Čelne sa zrazilo osobné auto s kamiónom, pričom vodič osobného auta zrážku neprežil. Zrážka sa stala okolo 09:30 na ceste I/16 v meste Rožňava.

Ako spresnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová, 51-ročný vodič z Košíc viedol osobné motorové vozidlo značky Peugeot v smere od Košíc na Rožňavu.

Šmyk na mokrej vozovke

Tam predbiehal kamión značky MAN s návesom, ktorý viedol 45-ročný vodič z Košíc.

„Keď sa chcel zaradiť do svojho jazdného pruhu, s vozidlom dostal na mokrej vozovke šmyk, prešiel do protismernej časti vozovky, kde sa zrazil s oproti idúcim nákladným vozidlom značky Mercedes s návesom, ktoré viedol 45-ročný vodič z okresu Banská Bystrica,” informovala polícia.

Vodič osobného vozidla utrpel pri dopravnej nehode zranenia nezlučiteľné so životom. Vodiči nákladných vozidiel sa pri nehode nezranili.

Na mieste sa podrobili dychovým skúškam s negatívnym výsledkom. Prípadné požitie alkoholických nápojov u nebohého vodiča bude zisťované pri pitve.

Presnú príčinu vyšetrujú

Počas dokumentovania bol úsek cesty na nevyhnutne potrebný čas uzavretý, dopravu regulovali príslušníci PZ.

Vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Rožňave. Ten začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Presná príčina vzniku dopravnej nehody a bližšie okolnosti budú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Polícia na záver vyzvala vodičov, aby jazdili opatrne, zodpovedne a aby svoju jazdu prispôsobovali aktuálnemu stavu vozovky.

Viac k témam: Tragická dopravná nehoda
Zdroj: SITA.sk – Vodič osobného auta neprežil zrážku s kamiónom v Rožňave, pri predbiehaní dostal šmyk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *