V Žiline zlikvidoval pyrotechnik muníciu, používala sa počas druhej svetovej vojny (foto)

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Počas uplynulých dní prijala polícia v Žilinskom kraji niekoľko oznámení o nájdení munície z obdobia druhej svetovej vojny. Ako informovala žilinská krajská polícia na sociálnej sieti, na miesta bol vyslaný pyrotechnik Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, ktorý nájdenú muníciu zaistil k dodatočnej likvidácii. Do príchodu pyrotechnika miesto nálezu zabezpečovala policajná hliadka.

Polícia upozorňuje občanov, že ak pri prechádzke v lese alebo obrábaní poľa, či inej činnosti nájdu muníciu, aby s ňou rozhodne nemanipulovali, nevyberali ju ani nenosili na policajné oddelenie. „Miesto nálezu je potrebné čímkoľvek označiť a bezodkladne kontaktovať políciu na bezplatnej linke 158. Polícia preverí, či ide o muníciu a rozhodne o ďalšom postupe a spôsobe zlikvidovania munície,” popisuje polícia.

Pri neodbornej manipulácii s nájdenou muníciou hrozí nebezpečenstvo. „Takáto munícia je aj napriek veku zvyčajne plne funkčná a nesprávna manipulácia by mohla mať fatálne následky,” dodáva polícia.

Viac k témam: Druhá svetová vojna, Povojnová munícia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Žiline zlikvidoval pyrotechnik muníciu, používala sa počas druhej svetovej vojny (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *