V Smere-SD si podľa Hegera chránia zadky, postupy Mikulca boli vo verejnom záujme (video)

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger považuje postup ministra vnútra Romana Mikulca (obaja OĽaNO) zaangažovať do zvládania utečeneckej krízy aj súkromné firmy za rozhodnutie vo verejnom záujme. Vyhlásil to na tlačovej besede po tom, čo parlament neodvolal Mikulca z funkcie ministra vnútra.

Štát nemá použiteľné krízové plány

Opozičná strana Smer – sociálna demokracia žiadala odchod Mikulca, pretože jeho rezort podpísal zmluvy s firmami na zvládanie krízy, ktoré boli prepojené na predsedu vlády Hegera. Ten tvrdil, že treba „prekopať“ celý systém krízového riadenia a tieto veci riadne odkomunikovať.

Premiér tiež poukázal na to, že štát nemá vybudované použiteľné krízové plány a ani spôsobilé personálne kapacity na zvládanie kríz, čo pripísal Smeru-SD, ktorý bol dvanásť rokov pri moci.

Ukrajinci neprechádzajú hranice bez kontroly

Na adresu Smeru-SD Heger povedal, že jeho opozičná práca je chrániť si svoje „zadky“ a kompromitovať ministra vnútra, ktorý rozviazal polícii ruky, aby vyšetrovala bez rozdielu politického trička.

Minister Mikulec poďakoval koaličným poslancom, ktorí hlasovali proti jeho odvolaniu. Odmietol, že štát odovzdal riadenie krízy do rúk súkromným firmám. Za hrubú lož označil vyjadrenia šéfa Smeru-SD Roberta Fica, že ľudia prechádzajú hranice s Ukrajinou bez kontroly.

Podľa ministra vnútra každý jeden človek z Ukrajiny sa kontroloval. Ak ľudia nemali doklady, tak sa im snímali biometrické údaje.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister vnútra SR, Odvolávanie Mikulca, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – V Smere-SD si podľa Hegera chránia zadky, postupy Mikulca boli vo verejnom záujme (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *