V Rumunsku zatkli členov zločineckej skupiny zo Serede, od roku 2019 boli na úteku

16.4.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenskí a rumunskí policajti vypátrali a zatkli v rumunskom meste Satu Mare 47-ročného Romana K. a 36-ročnú Romanu Č. Ako informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, hľadaní dlhodobo páchali drogovú a násilnú trestnú činnosť, prevažne v Trnavskom a Bratislavskom kraji ako členovia zločineckej skupiny zo Serede.

Hrozí im až doživotie

Špecializovaný trestný súd v Pezinku na nich vydal Európsky zatýkací rozkaz pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Za tieto trestné činy im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 25 rokov alebo doživotie.

Hľadané osoby boli na úteku od roku 2019. Po svojom úteku zo Slovenska sa dlhodobo zdržiavali na Ukrajine. Pohybovali sa pod falošnou identitou, preto ich bolo veľmi náročné monitorovať,” priblížil Slivka.

Presúvali sa kvôli konfliktu na Ukrajine

Cieľoví pátrači z Prezídia Policajného zboru (PPZ) zistili, že v dôsledku vojnového konfliktu na Ukrajine sa budú presúvať do niektorej z krajín Európskej únie. „Pre rýchlu výmenu operatívnych poznatkov preto policajti slovenského cieľového pátrania PPZ bezodkladne nadviazali spoluprácu s partnerským útvarom cieľového pátrania v Rumunsku. Vzájomná spolupráca na prípade vyvrcholila 13. apríla o 23:30 v rumunskom meste Satu Mare, kde oboch zatkli. Pri sebe mali viaceré falošné doklady totožnosti,” ozrejmil policajný hovorca.

Rumunský súd vzal hľadaných 15. apríla do väzby a v súčasnosti prebieha rozhodovanie o ďalšom postupe v súvislosti s ich vydaním na Slovensko.

Viac k témam: Drogová trestná činnosť, Zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Rumunsku zatkli členov zločineckej skupiny zo Serede, od roku 2019 boli na úteku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *