V rakúskych Alpách uviazlo viac ako sto žiakov a učiteľov, záchranári ich museli letecky evakuovať do doliny

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Viac ako 100 žiakov a učiteľov na výlete z Nemecka museli v Rakúsku letecky zachraňovať po tom, čo sa vydali na turistiku podľa online mapy a tá ich doviedla na neoznačenú a náročnú trasu.

Skupina v horách uviazla

Polícia spolkovej krajiny Vorarlbersko uviedla, že na záchrannej operácii v utorok večer sa zúčastnilo viac ako 60 záchranárov vrátane miestneho starostu.

Polícia v stredu uviedla, že skupina z nemeckého Ludwigshafenu uviazla na hrebeni vedúcom k vrcholu Walmendingerhorn po tom, čo učiteľ na internete našiel trasu pre „klasickú večernú prechádzku“.

Terén bol nebezpečný

V skutočnosti však bola časť trasy prerušená a na niektorých úsekoch vyžadovala lezenie, pevnú obuv a skúsenosti z hôr. V

Vzhľadom na to, že bolo na trase šmykľavo a nie všetci žiaci mali vhodnú obuv, sa jeden z učiteľov rozhodol vrátiť. Po tom, ako sa dvaja žiaci pošmykli a ľahko sa zranili, privolal záchrannú službu, čo podnietilo záchrannú operáciu.

Osem učiteľov a 99 žiakov vo veku 12 – 14 rokov z hrebeňa napokon dostali dole s pomocou vrtuľníka a lán. Polícia uviedla, že niekoľko žiakov bolo „vyčerpaných, prechladnutých, mokrých a úplne rozrušených“. Na pomoc privolali aj krízový intervenčný tím.

Viac k témam: Evakuácia, Horská záchranná služba
Zdroj: Webnoviny.sk – V rakúskych Alpách uviazlo viac ako sto žiakov a učiteľov, záchranári ich museli letecky evakuovať do doliny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *