V masovom hrobe pri Kyjeve objavili telo Čecha, nezvestný bol už dlhší čas (video)

17.5.2022 (Webnoviny.sk) – V jednom z hromadných hrobov pri Kyjeve našli telo českého občana. Naznačujú to dokumenty, ktoré boli v hrobe s tromi obeťami.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz s odvolaním sa na noviny Ukrajinská pravda. Úmrtie českého občana pre portál potvrdilo aj ministerstvo zahraničia.

V hrobe našli troch ľudí

Hroby sa nachádzali na oboch stranách cesty pri obci Makariv, kde počas invázie boli ruské sily. Náčelník polície v Kyjevskej oblasti Andrij Nebytov uviedol, že v spomenutom hrobe našli dvoch ľudí zabitých ranou do hlavy a jedného s ranou do brucha, pričom sa tam tiež nachádzali doklady jednej z obetí, ktoré patrili českému občanovi, a údaje na nich súhlasia. Zvyšné dve osoby ešte neidentifikovali, ale podľa Nebytova mali civilný odev.

Hovorkyňa ministerstva zahraničia Lenka Do pre iDNES.cz povedala, že český zastupiteľský úrad je v kontakte s políciou. O úmrtí ministerstvo informovalo rodinu zosnulého a po dohode s ňou nebude poskytovať podrobnosti.

Nezvestný bol už dlhší čas

Český občan bol v okolí Makariva nezvestný už dlhší čas. Od začiatku vojny tam pôsobil ako dobrovoľník. Začiatkom mája to uviedli reportéri českého serveru Voxpot Magdaléna Slámová a Vojtěch Boháč, ktorí boli na Ukrajine.

Ukrajinská pravda uviedla, že český občan na Ukrajine pred vojnou pracoval ako vodič kamióna a po jej začatí prišiel pomáhať ako dobrovoľník. S rodinou prestal komunikovať 3. marca. Štyridsaťdeväťročný muž mal doma manželku a brata.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Úmrtie, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – V masovom hrobe pri Kyjeve objavili telo Čecha, nezvestný bol už dlhší čas (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *