Česká polícia začala trestné konanie v prípade útoku žiaka na učiteľa, mali medzi sebou konflikt

1.4.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 1. apríla, 12:34

Česká polícia začala trestné konanie v prípade útoku žiaka učilišťa na učiteľa v Prahe. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz s odvolaním sa na hovorcu štátneho zastupiteľstva Aleša Cimbalu. Podrobnosti však neuviedol, takže zatiaľ nie je jasné, či už padlo obvinenie alebo právna kvalifikácia činu.

Útok sa stal vo štvrtok pred poludním v pražskej Michli. Devätnásťročný žiak, ktorý nebol pod vplyvom drog a alkoholu, údajne učiteľa napadol mačetou a spôsobil mu vážne zranenia, ktorým podľahol. Podozrivý z miesta utiekol, ale polícia ho o dve hodiny neskôr našla. Podľa polície mal mladík s učiteľom konflikt. Minister školstva Petr Gazdík uviedol, že útok sa zrejme týka študentského neúspechu z predošlého dňa.

Udalosť sa stala na strednom odbornom učilišti na Ohradnej ulici. Zbraň po útoku zostala na mieste.

Úmrtie pedagóga potvrdila hovorkyňa záchranárov Jana Poštová. Uviedla, že ho oživovali dlhé minúty. „Tento človek bol veľmi vážne zranený a, bohužiaľ, nakoniec na mieste zomrel,“ povedala pre iDNES.cz.

Zadrženým je 19letý student školy, ve které se čin stal. Vypátrat se ho kriminalistům povedlo v Dolních Břežanech a v době zadržení nebyl pod vlivem drog ani alkoholu. Předpokládaným motivem byl spor mezi ním a pedagogem.
— Policie ČR (@PolicieCZ) March 31, 2022

Kriminalisté z oddělení vražd podezřelého vypátrali a zadrželi!— Policie ČR (@PolicieCZ) March 31, 2022

Viac k témam: Obeť, Pátranie, Trestné stíhanie, Útok mačetou
Zdroj: Webnoviny.sk – Česká polícia začala trestné konanie v prípade útoku žiaka na učiteľa, mali medzi sebou konflikt © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *