Ústavný súd rozhodol o novele Trestného zákona účelovo a politicky, myslí si Gašpar

3.3.2024 (SITA.sk) – Ústavný súd rozhodol rýchlo a účelovo o zákone, ktorý ešte nie je platný, čo vo svojej doterajšej praxi ešte nikdy neurobil.

Rozhodnutie nie je jasné

V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to na margo rozhodnutia ústavného súdu o novele Trestného zákona povedal koaličný poslanec Tibor Gašpar (Smer-SD). Zároveň skonštatoval, že ústavný súd v tejto súvislosti rozhodoval politicky.

„Nepočkal ani na lehotu, v ktorej môžete námietky posielať k jednotlivým sudcom,” povedal Gašpar s tým, že rozhodnutie súdu nie je ani jasné, ani zrozumiteľné. „Budeme mať veľa otázok ako politici,” doplnil Gašpar.

Odkaz pre koalíciu

Opozičný poslanec Branislav Gröhling (SaS) v tejto súvislosti pripomenul, že 11 z 12 sudcov ústavného súdu bolo zvolených počas vlády strany Smer-SD.

Zároveň povedal, že je zavádzaním, keď koalícia tvrdí, že jej víťazstvom je zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. „Niečo také ste nemali ani v programovom vyhlásení vlády,” odkázal poslancom koalície.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Novela Trestného zákona, Opozícia
Zdroj: SITA.sk – Ústavný súd rozhodol o novele Trestného zákona účelovo a politicky, myslí si Gašpar © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *