Úspech SkyToll v Nemecku: stojí pri kúpe globálnej firmy VITRONIC

2.2.2024 (SITA.sk) – SkyToll, ktorý sa podieľa na dodávke a prevádzke systémov pre spoplatnenie dopravnej infraštruktúry na Slovensku, v Českej republike alebo v Slovinsku, stojí pri významnej investícii. Jeho materský ITIS Holding kupuje globálneho lídra v oblasti inteligentných technológií pre dopravu a automatizáciu, nemeckú spoločnosť VITRONIC.

ITIS Holding zastrešuje aktivity skupiny PPF v oblasti investícií do inteligentnej dopravnej infraštruktúry. VITRONIC, jeden z lídrov v oblasti technológií pre dopravu so sídlom vo Wiesbadene, pôsobí vo viac ako 80 krajinách sveta. Spoločnosť zamestnáva približne 1 400 pracovníkov na piatich kontinentoch.

VITRONIC je uznávaným dodávateľom riešení pre výber mýta a vynucovanie povinnosti úhrady mýta a dodržiavania dopravných predpisov (tzv. enforcement), technológií pre budovanie inteligentných miest a pokročilých riešení pre automatizáciu v rôznych priemyselných odvetviach. V roku 2022 prekročil obrat VITRONIC 208 miliónov eur.

Spojenie VITRONIC pod jednu strechu so SkyToll, ktorý má renomé odborníka na komplexný návrh schém spoplatnenia dopravnej infraštruktúry i dlhoročné skúsenosti s bezchybnou systémovou integráciou, vytvára potenciál pre realizáciu významných projektov po celom svete.

“Spoločne pokrývame celý reťazec od inteligentnej dopravnej infraštruktúry a jej spoplatnenia, cez bezpečnosť cestnej premávky až po automatizáciu. Sme pripravení podporovať rast a úspech VITRONIC-u, poskytovať pokročilé riešenia a špičkové služby na celosvetovej úrovni,” uviedol Matej Okáli, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ITIS Holding.

S aktivitami v Európe a pobočkami v Singapure a Indii ponúka SkyToll zákazníkom efektívne systémy na spoplatnenie jazdy nákladných vozidiel aj moderné, inovatívne riešenie pre spoplatnenie jazdy osobných vozidiel. SkyToll navrhuje systémy pre mestské aglomerácie, ktoré pomáhajú riadiť dopravu a obmedzovať negatívne vplyvy dopravy.

Dokončenie transakcie je podmienené schválením protimonopolných úradov v Nemecku a ďalších relevantných krajinách. Finančné detaily transakcie neboli zverejnené.

Informačný servis

Viac k témam: Dopravná infraštruktúra, PR
Zdroj: SITA.sk – Úspech SkyToll v Nemecku: stojí pri kúpe globálnej firmy VITRONIC © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *