USA a Veľká Británia obviňujú Rusko zo šírenia hoaxov o vojne, využilo aj online továreň na trollov

24.5.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty americké a Británia obviňujú Rusko zo šírenia dezinformácií v internetovom priestore a manipulácie verejnej mienky o vojne na Ukrajine. Zároveň vehementne odmietajú ruské tvrdenia, že cieľom Západu je kontrolovať všetky informačné toky a definovať, čo je pravda alebo nie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zástupca britského veľvyslanca James Roscoe na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o používaní digitálnych technológií pri udržiavaní mieru povedal, že Rusko podniklo kybernetické útoky a využilo „online továreň na trollov na šírenie dezinformácií a manipuláciu verejnej mienky o ich vojne”.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Americká veľvyslankyňa Linda Thomas-Greenfieldová zasa uviedla, že ruská vláda „pokračuje vo vypínaní, obmedzovaní a degradácii internetového pripojenia, cenzúre obsahu, šírení dezinformácií online a zastrašovaní a zatýkaní novinárov za to, že nahlásili pravdu o jej invázii“.

Viac k témam: Buča, Dezinformácie, Hoaxy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – USA a Veľká Británia obviňujú Rusko zo šírenia hoaxov o vojne, využilo aj online továreň na trollov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *