Úrad vlády bude po novom riešiť aj nepriaznivé situácie Rómov či poskytovanie dotácií

27.3.2022 (Webnoviny.sk) – Poskytovanie dotácií na účel sociálnych a kultúrnych potrieb a riešenie mimoriadne nepriaznivých situácií rómskej komunity prejde pod Úrad vlády SR (ÚV SR).

Vyplýva to z novely zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Úradu vlády SR, ktorú schválil parlament. Za prijatie novely hlasovalo 80 poslancov zo 127 prítomných.

Rozhodnutie nadväzuje na prechod Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity z rezortu vnútra na ÚV SR. Zároveň sa v predmetných ustanoveniach urobilo niekoľko zmien na základe aplikačnej praxe a integračných potrieb marginalizovaných rómskych komunít, najmä doplnenie nových dotačných titulov.

Ide napríklad o dotačný titul obstarania bytov na komunitnom participatívnom systéme, odstraňovanie následkov mimoriadnych udalostí či podporu pôdohospodárskej výroby, výrobných činností a služieb s cieľom zlepšenia základných funkcií, životných podmienok a sebestačnosti urbanistických sídiel marginalizovaných rómskych komunít.

Okrem toho sa v zákone o poskytovaní dotácií v pôsobnosti úradu vlády zosúladila terminológia so zákonom o športe.

Viac k témam: Dotácie, Marginalizované rómske komunity (MRK), Novela zákona
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrad vlády bude po novom riešiť aj nepriaznivé situácie Rómov či poskytovanie dotácií © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *