Úrad OSN pre palestínskych utečencov obvinil Izrael z útoku na konvoj s potravinami

5.2.2024 (SITA.sk) – Riaditeľ Úradu OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe (UNRWA) obvinil izraelské námorníctvo z toho, že zasiahlo humanitárny konvoj s potravinami pre severné Pásmo Gazy.

Thomas White na platforme X napísal, že konvoj v pondelok čakal na to, aby mohol ísť do severného Pásma Gazy, keď ho zasiahla paľba izraelského námorníctva.

Nikto nebol zranený

Zverejnil aj fotografie nákladného auta zaparkovaného pri ceste s poškodeným nákladom. Izraelská armáda zatiaľ uviedla, že incident prešetruje.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Juliette Touma z komunikačného odboru UNRWA uviedla, že pri útoku v centrálnom Pásme Gazy nikto neutrpel zranenia.

Pozastavili financovanie

OSN tvrdí, že má v dôsledku bojov problémy s vyslaním pomoci do severného Pásma Gazy, kde útočil Izrael v prvých týždňoch vojny.

Pondelňajší incident sa stal po tom, čo viac ako desiatka krajín vrátane USA oznámila, že pozastaví financovanie UNRWA pre izraelské obvinenia, že 12 z jej 13-tisíc zamestnancov v Pásme Gazy sa zúčastnilo 7. októbra na útokoch militantov proti Izraelu, ktoré rozpútali vojnu.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Úrad OSN pre palestínskych utečencov obvinil Izrael z útoku na konvoj s potravinami © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *