Ukrajinský prezident Zelenskyj obvinil Rusko z toho, že chce zničiť a vyľudniť Donbas

30.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil Rusko, že sa pokúša zničiť Donbas a ľudí žijúcich v tomto východoukrajinskom regióne.

Neprestajné brutálne bombardovanie a ostreľovanie infraštruktúry a obytných oblastí podľa jeho slov ukazujú, že Rusko chce toto územie bez ľudí.

Koncentračný tábor medzi ruinami

„Obrana našej zeme, obrana našich ľudí je preto doslova boj o život,“ povedal v noci vo svojom príhovore k národu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Ak sú ruskí útočníci schopní čo i len čiastočne realizovať svoje plány, potom majú dostatok delostrelectva a lietadiel, aby premenili celý Donbas na kamene. Ako to urobili s Mariupoľom,“ vyjadril sa Zelenskyj a poznamenal, že z kedysi jedného z najrozvinutejších miest v regióne je teraz „ruský koncentračný tábor medzi ruinami“.

23. zabitý novinár

V Charkove na severe Ukrajiny je podľa prezidenta brutálna situácia, ale ukrajinskí vojaci a spravodajskí agenti tam „dosiahli dôležité taktické úspechy“. Zelenskyj tiež uviedol, že záchranári stále prechádzajú trosky v Kyjeve po štvrtkových raketových útokoch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zároveň vyjadril sústrasť rodine novinárky Very Hyryčovej, ktorá pri bombardovaní prišla o život. Podľa Zelenského bola Hyryčová 23. novinárom zabitým počas vojny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinský prezident Zelenskyj obvinil Rusko z toho, že chce zničiť a vyľudniť Donbas © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *