Ukrajinskí obrancovia v Azovstali dostali rozkaz ukončiť obranu mesta, Rusi pokračujú s blokádou

20.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinskí obrancovia v mariupoľskej oceliarni Azovstaľ dostali rozkaz ukončiť obranu mesta. Veliteľ ukrajinského bataliónu Azov Denys Prokopenko zverejnil krátke video z oceliarne, v ktorom hovorí, že najvyššie vojenské vedenie „vydalo rozkaz zachovať život a zdravie vojakov posádky a zastaviť obranu mesta“.

Správa naznačuje, že zostávajúci bojovníci v Azovstali ho plánujú v blízkej budúcnosti opustiť, informuje televízia CNN s tým, že sa predpokladá, že v rozľahlom komplexe zostalo niekoľko stoviek bojovníkov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Azovstaľ bol poslednou baštou ukrajinských síl v inak okupovanom Mariupoli a stal sa symbolom ukrajinského vzdoru napriek neprestajným ruským útokom.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v piatok pre ruské médiá povedal, že s blokádou oceliarne pokračujú a že sa už vzdalo 1 908 ukrajinských vojakov, ktorí sa tam nachádzali. CNN pripomína, že tento počet nevedela nezávisle overiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinskí obrancovia v Azovstali dostali rozkaz ukončiť obranu mesta, Rusi pokračujú s blokádou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *