Ukrajinské sily dosiahli čiastočný úspech západne od Verbove, zničili techniku a do vzduchu vyhodili aj sklady s ruskou muníciou

9.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily zaznamenali na melitopoľskom fronte čiastočný úspech západne od dediny Verbove v Záporožskej oblasti. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedol veliteľ tavrijskej operatívno-strategickej skupiny síl Oleksandr Tarnavskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ukrajinské obranné sily pokračujú v útočných operáciách na melitopoľskom fronte. Na západ od dediny Verbove máme čiastočný úspech,“ poznamenal Tarnavskyj. Doplnil, že Rusi vykonali osem náletov a medzi ukrajinskými obrancami a ruskými okupantmi nastalo 18 bojových stretov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Celkovo na melitopoľskom fronte ruské sily počas ostatného dňa prišli o 147 vojakov. Ukrajinskí obrancovia zničili šesť kusov ruskej vojenskej techniky – dva tanky, tri bojové obrnené vozidlá a jeden delostrelecký systém. Vyhodili taktiež do vzduchu tri sklady s ruskou muníciou.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinské sily dosiahli čiastočný úspech západne od Verbove, zničili techniku a do vzduchu vyhodili aj sklady s ruskou muníciou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *