Ukrajinská bezpečnostná služba odhalila ruskú špionážnu sieť, zadržaní boli piati agenti

5.2.2024 (SITA.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) odhalila špionážnu sieť ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) v troch ukrajinských oblastiach. Medzi zadržanými je inžinier zbrojárskej továrne a predstaviteľ úradov Doneckej oblasti. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vďaka špeciálnej operácii bolo súčasne zadržaných päť ruských agentov pôsobiacich v Odeskej, Záporožskej a Doneckej oblasti. Páchatelia vykonávali prieskum na miestach s najvyššou koncentráciou ukrajinských vojakov a techniky v oblastiach frontovej línie,“ konštatovala SBU.

Osoby zapojené do špionáže sa údajne tiež pokúšali určiť miesta, kde ozbrojené sily Ukrajiny skladovali muníciu a palivo. Zaujímali sa aj o rozmiestnenie a o podrobnosti o činnostiach priemyselných zariadení, v ktorých sa opravujú ťažké zbraňové systémy ukrajinských síl, dodala SBU. Okrem toho ruskí kolaboranti zbierali informácie o výsledkoch ruských vzdušných útokov a pomáhali Rusku pri dolaďovaní budúcich raketových útokov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Špionáž
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská bezpečnostná služba odhalila ruskú špionážnu sieť, zadržaní boli piati agenti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *