Ukrajinci skrývajúci sa v oceliarni Azovstaľ nevideli už dva mesiace slnko, prosia o bezpečný návrat (video)

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Niektorí ľudia, ktorí sa momentálne skrývajú pod zemou v mariupoľskej oceliarni Azovstaľ, už dva mesiace nevideli oblohu a slnko. Povedali to vo videu, ktoré zverejnil batalión Azov.

„Chceme vidieť pokojnú oblohu, chceme sa nadýchať čerstvého vzduchu,“ povedala jedna žena vo videu zverejnenom v sobotu. „Jednoducho netušíte, čo pre nás znamená jednoducho jesť, piť sladený čaj. Pre nás je to už šťastie,“ dodala.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ďalšie mladé dievča vo videu hovorí, že spolu s príbuznými odišla z domu 27. februára. Odvtedy nevideli „ani oblohu, ani slnko.“ „Naozaj sa chceme odtiaľto bezpečne dostať, aby sa nikto nezranil,“ prosí dievča.

Zástupca veliteľa bataliónu Sviatoslav Palamar pre agentúru AP povedal, že video bolo natočené vo štvrtok. Obsah videa nebolo možné nezávisle overiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa ukrajinských predstaviteľov zostáva v oceliarni Azovstaľ spolu s ukrajinskými vojakmi uväznenými približne 1000 civilistov vrátane žien a detí.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci skrývajúci sa v oceliarni Azovstaľ nevideli už dva mesiace slnko, prosia o bezpečný návrat (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *