Ukrajinci majú na bojisku viac tankov ako Rusi. Ale nie je to určujúci faktor, kto má navrch

22.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské sily majú na bojisku viac tankov ako ruskí okupanti. Referuje o tom web denníka Washington Post s odvolaním sa na vysokého predstaviteľa americkej obrany.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Práve teraz majú Ukrajinci viac tankov ako Rusi… A určite majú možnosti ich použiť,” povedal nemenovaný predstaviteľ Pentagonu. Počet tankov podľa neho nie je sám osebe určujúcim faktorom toho, ktorá strana má navrch, no dodal, že ukrajinský náskok v počte obrnených vozidiel predstavuje silný nástroj v pozemnom boji.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Americký prezident Joe Biden vo štvrtok oznámil ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov. Nový balík vojenskej pomoci zahŕňa ťažké delostrelectvo, 144-tisíc kusov munície a bezpilotné lietadlá, ktoré budú môcť ukrajinské sily použiť v eskalujúcom boji o oblasť Donbasu na východe krajiny. Už predtým poslali USA na Ukrajinu vojenskú pomoc za 2,6 miliardy dolárov.

Viac k témam: Americký prezident, Pentagon, rusko-ukrajinský konflikt, Tank
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci majú na bojisku viac tankov ako Rusi. Ale nie je to určujúci faktor, kto má navrch © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *