Ukrajina zaútočila dronmi na ruskú leteckú základňu pri Kursku, škody sú rozsiahle (video)

18.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) v noci na stredu dronmi zaútočila na ruský vojenský tábor neďaleko leteckej základne Chalino v Kurskej oblasti v Rusku. Terčom útoku bol poľný tábor Rusov neďaleko obce Postojalije Dvory. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Ukrajinskej bezpečnostnej služby bolo v blízkosti leteckej základne Chalino rozmiestnených do 3-tisíc ruských vojakov a približne 80 kusov vojenskej techniky. Presný počet ruských strát sa zisťuje, ale podľa zdroja Ukrajinskej pravdy sú škody rozsiahle a zaznamenaných bolo najmenej 18 úderov dronmi.

⚡️In #Kursk region, 18 missed: #SSU drones made bavovna in a military camp near #Khalino airfield

Sources in the #SSU confirm that it was the Security Service that organized bavovna in the #ruZZian field camp near the village of Postolye Dvory last night. pic.twitter.com/6noAiQ6fzw— Aurora Borealis ? (@aborealis940) October 18, 2023

„Rusi z okolitých obcí celú noc na sociálnych sieťach diskutovali o zvukoch výbuchov. Aj keď je veľmi zvláštne, ako ich mohli počuť, pretože ruské úrady informovali, že protivzdušná obrana ‘zostrelila všetky drony’ a neboli ‘žiadne straty’,“ uviedol zdroj Ukrajinskej pravdy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinské drony, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina zaútočila dronmi na ruskú leteckú základňu pri Kursku, škody sú rozsiahle (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *