Ukrajina vojnu nevyhrá, tvrdí Orbán a jedinou nádejou Západu má byť Trump

30.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajina nemá šancu vyhrať vo vojne s Ruskom, vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán. V rozhovore s kontroverzným americkým moderátorom Tuckerom Carlsonom povedal, že víťazstvo Kyjeva nad Moskvou „je len nepochopenie“, lož a nemožné, pretože Ukrajina vyčerpá vojakov skôr ako Rusko.

Rusko je silnejšie a silnejšie

Čo sa nakoniec bude počítať, sú topánky na zemi a Rusi sú oveľa silnejší,“ cituje Orbána spravodajský portál Politico.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vojnu na Ukrajine podľa predsedu maďarskej vlády môžu zastaviť len Spojené štáty. Tiež neverí, že Rusov omrzí ich vodca Vladimir Putin a že sa anektovaný polostrov Krym vráti Ukrajine.

Zmeškali sme historickú príležitosť,“ povedal Orbán na margo prijatia Ukrajiny do NATO s tým, že Rusko je čoraz „silnejšie a silnejšie“. V súčasnosti prijatie Ukrajiny do obrannej aliancie podľa neho nie je realistické.

Trump zachráni celé ľudstvo

Na otázku, čo by urobil, ak by bol americký prezident Joe Biden, Orbán vyhlásil, že by zavolal späť jeho predchodcu Donalda Trumpa.

Viete, môžete ho kritizovať z mnohých dôvodov, ale najlepšia zahraničná politika niekoľkých uplynulých desaťročí patrí jemu. Nezačal žiadnu novú vojnu, správal sa milo k Severokórejčanom, Rusku a dokonca k Číňanom. A ak by bol v momente ruskej invázie prezidentom, pre Rusov by to nebolo možné,“ povedal. Zároveň dodal, že „Trump je muž, ktorý dokáže zachrániť Západný svet“ a celé ľudstvo.

Viac k témam: Americký prezident, bývalý americký prezident, Maďarský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina vojnu nevyhrá, tvrdí Orbán a jedinou nádejou Západu má byť Trump © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *