Ukrajina sa chystá zvýšiť domácu výrobu munície, od EÚ dostala len 30 percent sľúbených zbraní

26.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajina čoskoro zintenzívni výrobu munície zapojením súkromných spoločností do jej produkcie, povedal vo štvrtok tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Tieto firmy si objednali príslušné zariadenia, niektoré zariadenia sa už inštalujú v uzavretých priestoroch podnikov a v blízkej budúcnosti uvidíme rast vlastnej výroby,” uviedol Danilov v ukrajinskej štátnej televízii. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Danilov zdôraznil, že nedostatkom munície trpí nielen Ukrajina, ale aj jej spojenci, a tiež Rusko. Dodal, že je náročné určiť presné množstvo munície potrebnej pre ukrajinskú armádu, keďže „vojna takej intenzity tu nebola od druhej svetovej vojny“.

Európska únia (EÚ) sa v máji zaviazala dodávať na Ukrajinu jeden milión kusov munície ročne, čiastočne zo svojich existujúcich zásob, ale aj zvýšením domácej výrobnej kapacity. Avšak doteraz, hoci uplynulo šesť mesiacov, EÚ Kyjevu dodala len 30 percent sľúbenej munície.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Kyjev, Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, výroba munície
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina sa chystá zvýšiť domácu výrobu munície, od EÚ dostala len 30 percent sľúbených zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *