Ukrajina musí v protiofenzíve zariskovať, podľa analytika je potrebný oveľa väčší pokrok

11.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda by si v rámci protiofenzívy mala uvedomiť, že leto sa pomaly končí, a ísť do väčšieho rizika skôr, než príde jeseň.

Pobrežie Azovského mora

Ako referuje web news.sky.com, tvrdí to expert na obranu Michael Clarke, niekdajší generálny riaditeľ britského Royal United Services Institute (RUSI).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ak má podľa neho ukrajinská armáda dosiahnuť svoj hlavný strategický cieľ, dostať sa k pobrežiu Azovského mora, je potrebný „oveľa väčší pokrok“.

Pripomenul však, že priaznivé počasie bude tento rok už len približne dva mesiace.

Degradácia ruského delostrelectva, munície a paliva

Celá 1 200-kilometrová frontová línia je aktívna, ale ukrajinské úsilie sa sústredilo na degradáciu ruského delostrelectva, zásob munície a paliva za frontovými líniami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

„Všetko je teraz v hre, pretože Ukrajinci majú tri zo štyroch miest, kde prenikli. Myslím si, že teraz musia začať riskovať a naozaj sa pokúsiť urobiť prielom, aj keď im to spôsobí veľké straty,“ povedal Clarke, podľa ktorého je cieľom útokov ukrajinskej armády na ruské zásoby prinútiť Rusov k neriadenému ústupu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina musí v protiofenzíve zariskovať, podľa analytika je potrebný oveľa väčší pokrok © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *