Ukrajina je veľmi vďačná za zvýšenie dodávok zbraní zo Západu, Rusi sa vraj trasú

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina je „veľmi vďačná” za zvýšenie dodávok západnej vojenskej pomoci počas posledného mesiaca. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter to konštatoval tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinské sily podľa neho niektoré z týchto zariadení použili na Antonivský most v Chersonskej oblasti, ktorý predstavuje dôležitú dopravnú tepnu pre zásobovanie ruských síl umiestnených západne od rieky Dnipro.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Poškodenie (Antonivského) mosta ukazuje, ako citlivo pracuje moderné vojenské zariadenie – nepriateľ sa trasie a partneri sú potešení z toho, ako rýchlo a efektívne to naša armáda zvládla,” vyjadril sa Danilov a dodal, že Rusko posúva „jednotky smerom na Cherson.

Analytici podľa CNN naznačujú, že Rusko posilňuje svoje pozície v Chersonskej a Zaporižžskej oblasti pred očakávanou ukrajinskou protiofenzívou. „Táto vojna povedie k dekolonizácii Ruskej federácie,” dodal Danilov.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina je veľmi vďačná za zvýšenie dodávok zbraní zo Západu, Rusi sa vraj trasú © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.