Ukrajina a Rusko dosahujú podľa Erdogana pokrok v rokovaniach, v dvoch otázkach sa však stále nezhodli

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina a Rusko podľa tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana pravdepodobne dosahujú pokrok v štyroch otázkach, o ktorých vyjednávajú s cieľom ukončiť boje, ale rozdiely zostávajú v dvoch ďalších otázkach.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Erdogan po svojom návrate zo samitu NATO vo štvrtok večer novinárom povedal, že Kyjev vyjadril pripravenosť vzdať sa svojho želania vstúpiť do NATO a je ochotný akceptovať ruštinu ako druhý úradný jazyk. Okrem toho môže akceptovať aj „určité ústupky” v oblasti odzbrojenia a „kolektívnej bezpečnosti”.

Erdogan však uviedol, že Ukrajina „nie je spokojná”, pokiaľ ide o ruské požiadavky na Krym, ktorý Moskva anektovala v roku 2014, a pokiaľ ide o východný región Donbasu, kde Moskva uznala nezávislosť separatistických území. O vyjadreniach Erdogana informoval v piatok turecký denník Hurriyet a ďalšie médiá krajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Krym, Mierové rozhovory, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina a Rusko dosahujú podľa Erdogana pokrok v rokovaniach, v dvoch otázkach sa však stále nezhodli © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *