Trump chce financovanie bezpečnosti škôl uprednostniť pred posielaním vojenskej pomoci Ukrajine

28.5.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalý americký prezident Donald Trump vyzval amerických zákonodarcov, aby uprednostnili financovanie bezpečnosti škôl pred posielaním vojenskej pomoci Ukrajine.

Na konferencii americkej Národnej asociácie vlastníkov zbraní (NRA) v Houstone v Texase spochybnil, prečo majú Spojené štáty desiatky miliárd dolárov pre Ukrajinu, ale nedokážu zaistiť bezpečnosť v školách.

Podujatie sa koná len niekoľko dní po tragickej streľbe v škole v texaskom meste Uvalde, kde zomrelo 19 detí a dve učiteľky. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Drastická zmena prístupu

Trump odmietol výzvy na sprísnenie kontroly držby zbraní, pretože slušní Američania by podľa neho mali mať zbrane, aby sa obránili pred „zlom“.

Namiesto toho navrhol úplnú reformu bezpečnosti v školách, vrátane detektorov kovov a najmenej jedného ozbrojeného policajta v školskom areáli, ako aj drastickú zmenu k prístupu k duševnému zdraviu.

Podobne sa vyjadril už počas svojho úradu, pričom v tom čase čelil kritike, že sa snaží vziať peniaze zdravotným programom, ktoré zahŕňajú aj starostlivosť o duševné zdravie.

Pokles návštevnosti kostolov

Pred Trumpom pred prítomnými hovoril texaský senátor Ted Cruz. Ten masové streľby pripísal hlavne neprítomným otcom, poklesu návštevnosti kostolov, sociálnym mediám a videohrám.

Prostredníctvom videospojenia na podujatí hovoril aj texaský guvernér Greg Abbott, ktorý zase povedal, že zákony o zbraniach sú neúčinné pri prevencii masových strelieb.

Viac k témam: Bezpečnosť, Financovanie, Národná asociácia vlastníkov zbraní (NRA)
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump chce financovanie bezpečnosti škôl uprednostniť pred posielaním vojenskej pomoci Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *