Tri opustené objekty bývalého hotela v Novom Smokovci zničil požiar, škody sa rátajú v státisícoch eur (video)

17.6.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 17. júna 20:45

Takmer dvadsiatka hasičov s jedenástimi kusmi techniky zasahuje pri požiari troch opustených objektov bývalého hotela v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách. Pomáhajú im aj dobrovoľníci.

Ako pre agentúru SITA uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, požiar sa už podarilo lokalizovať. Pri hasiacich prácach sa však ľahko zranil jeden z hasičov, skončil s popálenou rukou.

Snaha o záchranu už bola márna

Požiar bol hasičom nahlásený krátko pred 18:00, po príchode na miesto už bol celý objekt v plameňoch a zachrániť sa ho nepodarilo.

„Ide o tri opustené objekty s murovanými základmi, drevenými konštrukciami, patriace bývalému hotelu. Vybudované boli k majstrovstvám sveta v lyžovaní v sedemdesiatych rokoch minulého storočia,“ konkretizoval operačný dôstojník.

Hasiči aktuálne kontrolujú len dohorenie objektov. Na mieste sú plynári aj elektrikári. Ďalšie sily a prostriedky si už požiar podľa dôstojníka nežiada, predpokladá však, že hasiči ostanú na mieste minimálne do rána.

Majiteľ objektu predbežne vyčíslil škodu na takmer 500-tisíc eur. K príčinám požiaru a okolnostiam jeho vzniku sa operačný dôstojník vyjadriť nevedel.

Budovu poznali ako MS 70

Podľa starostu Štrby Michala Sýkoru išlo o budovu medzi Tatrancami známu ako MS 70. Ako priblížil pre agentúru SITA, postavená bola ešte pred samotnými majstrovstvami sveta.

„Postavila ju Telovýchovná jednotka Vysoké Tatry ako administratívnu budovu, potom v nej sídlil organizačný výbor majstrovstiev sveta. Neskôr v nej bola Tatranská správa účelových zariadení, ktorá spravovala všetky športové objekty v celých Tatrách. Potom pristavili aj budovu pre zamestnancov a neskôr fungovala ako hotel,“ uviedol.

https://cdnv.webnoviny.sk/sites/34/2022/06/video-1655489611.mp4

Viac k témam: Hasiči, Požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Tri opustené objekty bývalého hotela v Novom Smokovci zničil požiar, škody sa rátajú v státisícoch eur (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.