Tragická nehoda na zastávke Zochova má už päť obetí, polícia priniesla aj ďalšie informácie (video+foto)

3.10.2022 (Webnoviny.sk) – Nedeľňajšia tragická dopravná nehoda v Bratislave má už päť obetí. Ako informuje polícia na sociálnej sieti Facebook, v nemocnici zraneniam podľahla 21-ročná žena.

Tragická nehoda sa stala v nedeľu na zastávke Zochova. Vodič osobného auta, ktorý bol pod vplyvom alkoholu, zrazil viacero ľudí. Štyria z nich na mieste zraneniam podľahli, ďalších odviezli sanitky do nemocnice. Stav niektorých je veľmi vážny.

V prípade začal policajný vyšetrovateľ stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovaním tragédie sa zaoberajú policajti krajskej kriminálky. „Vyšetrovateľ nevylučuje zmenu právnej kvalifikácie v tomto prípade,” uviedol Szeiff.

Vodič je v cele policajného zaistenia

Ako dodal, vodičovi po nehode namerali dychovou skúškou 1,69 promile alkoholu a umiestnili ho v cele policajného zaistenia.

Tragická nehoda sa stala v nedeľu 2. októbra o 22:24. Ako poznamenal policajný hovorca, 60-ročný vodič viedol vozidlo Škoda Superb po Staromestskej ulici v smere na most SNP.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Auto narazilo do zastávky Zochova v Bratislave (fotografie)

„V stave vylučujúcom spôsobilosť viesť motorové vozidlo spôsobenom požitím alkoholu neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a vlastnostiam vozidla a zišiel mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy (MHD) Zochova,” uviedol Szeiff.

Pod vplyvom alkoholu bol aj spolujazdec

Na zastávke sa v tom čase nachádzalo viacero osôb, do ktorých vozidlo vo vysokej rýchlosti narazilo. „Pri nehode na mieste zahynuli štyri osoby, tri osoby boli v kritickom stave prevezené do nemocníc, ďalšie tri osoby utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach,” doplnil.

V čase dopravnej nehody sa podľa hovorcu vo vozidle nachádzal aj 36-ročný spolujazdec, ktorý bol rovnako podrobený dychovej skúške. Pri tej mu namerali 0,5 mg/alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

K tragickej nehode sa vyjadril aj generálny prokurátor SR Maroš Žilinka, ktorý na sociálnej sieti prejavil úprimnú sústrasť rodinám pozostalých. „Orgány prokuratúry garantujú zákonné vyšetrenie tragédie, ktoré povedie k spravodlivému potrestaniu vinníka,” uviedol Žilinka.

Výkon dozoru nad zákonnosťou prípravného konania bude podľa jeho slov vykonávať prokurátor krajskej prokuratúry Bratislava pod dohľadom prokurátora Generálnej prokuratúry SR.

https://cdnv.webnoviny.sk/sites/32/2022/10/nehodastaromestska.mp4

Viac k témam: Dopravná nehoda, Generálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Tragická nehoda na zastávke Zochova má už päť obetí, polícia priniesla aj ďalšie informácie (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *