Tisíce Mariupoľčanov skončiliv novodobých koncentračných táboroch, Rusi však hovoria o evakuácii civilistov

24.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí tvrdí, že Rusko robí opatrenia na násilné premiestnenie tisícok civilistov do Ruska z obliehaného prístavného mesta Mariupoľ.

Mariupoľčanov uniesli separatisti

Ministerstvo vo štvrtok uviedlo, že ruské sily násilým odviedli 6-tisíc obyvateľov Mariupoľa „do ruských filtračných táborov, aby ich použili ako rukojemníkov a vyvinuli väčší politický tlak na Ukrajinu“.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinská vojenská rozviedka vo štvrtok uviedla, že ukrajinskí civilisti boli posielaní cez spomenutý „filtračný tábor“ na území kontrolovanom Ruskom, potom ďalej cez južné oblasti Ruska a následne do ekonomicky zaostalejších častí Ruska.

Dva roky nútenej práce

Niektorých chceli poslať až na ostrov Sachalin v Tichom oceáne a ponúknuť im prácu pod podmienkou, že dva roky odtiaľ neodídu. Tvrdenia zatiaľ nebolo možné nezávisle overiť.

Rusko sa nadalej tvári, že pomáha civilistom pri evakuácii z Mariupoľa a ďalších miest postihnutých bojmi. Vyhlasuje pritom, že veľa civilistov chce nájsť útočisko práve v Rusku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Evakuácia, filtračné tábory, Rukojemníci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisíce Mariupoľčanov skončiliv novodobých koncentračných táboroch, Rusi však hovoria o evakuácii civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *