Teroristický útok v Bruseli: Podozrivého atentátnika zastrelila polícia, v minulosti mu odmietli udeliť azyl (video+foto)

17.10.2023 (SITA.sk) – Muža podozrivého z toho, že v pondelok večer v Bruseli zabil dvoch Švédov, v utorok ráno zastrelila polícia. Oznámila to belgická ministerka vnútra Annelies Verlindenová. Belgický premiér Alexander De Croo povedal, že páchateľom útoku na švédskych občanov bol Tunisan žijúci v Belgicku nelegálne.

Belgický federálny prokurátor Frédéric Van Leeuw konštatoval, že 45-ročný muž, ktorého nemenoval, zverejnil na internete videozáznam s tvrdením, že zabil troch Švédov. Podozrivý vraj na videozázname vyhlásil, že korán je „pre neho neprekročiteľnou čiarou a je ochotný sa pre neho obetovať”.

Švédsko v auguste zvýšilo svoju protiteroristickú pohotovosť na druhý najvyšší stupeň po tom, ako séria verejných pálení koránu irackým utečencom žijúcim v krajine viedla k vyhrážkam zo strany islamských militantných skupín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok v Bruseli (fotografie)

Belgický minister spravodlivosti Vincent Van Quickenborne informoval, že mužovi podozrivému z pondelkovej streľby v roku 2019 odmietli poskytnúť azyl. Belgická štátna tajomníčka pre azylovú problematiku Nicole de Moorová konštatovala, že podozrivý po tom, ako mu neudelili azyl, zmizol a úrady, ktoré ho chceli deportovať, ho nemohli nájsť.

??? DIRECT : Un homme soupçonné d’être le tireur a été interpellé.

L’homme a été touché au torax lors de son interpellation ( RTBF ) #Brussel #Brussels #attentat #Suède#Bruxelles

pic.twitter.com/yzc9lrxc7g— – Le Direct Info ? (@LeDirectInfo) October 17, 2023

Why are the media downplaying radical Islamists terrorists attacks? He admitted on a video gone viral but the media still describe it as “possible”

Pray for #Brussels #BrusselsTerrorAttack #Belgium pic.twitter.com/5Lt6Hqm8zS— Sarai (Sarah Idan) Miss Iraq (@RealSarahIdan) October 17, 2023

?⚠️Terror attack in Brussels, Belgium ⚠️?

Two Swedish nationals shot dead, attacker is said to be influenced by Islamic States…#BrusselsTerrorAttack #Brussels pic.twitter.com/AXWaknNkT3— Pablo (@SanghiPablo1) October 17, 2023

Viac k témam: Belgický premiér, Streľba v Bruseli
Zdroj: SITA.sk – Teroristický útok v Bruseli: Podozrivého atentátnika zastrelila polícia, v minulosti mu odmietli udeliť azyl (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *