Taliansko chce ako prvá krajina EÚ znovu otvoriť svoje veľvyslanectvo v Kyjeve. Diplomacia musí zvíťaziť, hovorí Luigi Di Maio

9.4.2022 (Webnoviny.sk) – Taliansko údajne znovu otvorí veľvyslanectvo v ukrajinskom Kyjeve. Tlačová agentúra ANSA informovala, že minister zahraničia Luigi Di Maio povedal krízovému tímu jeho rezortu, že Taliansko bude medzi prvými, ktoré sa vrátia do ukrajinskej metropoly.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Je to „ďalšie gesto na prejavenie podpory ukrajinskému obyvateľstvu, konkrétny spôsob, ako potvrdiť, že diplomacia musí zvíťaziť“, vyjadril sa. Návrat bude Taliansko podľa jeho slov koordinovať s ďalšími štátmi Európskej únie (EÚ).

Samotná EÚ v piatok oznámila, že sa jej veľvyslanec vracia do Kyjeva. Veľvyslanec bloku Matti Maasikas v sobotu na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter zverejnil fotografiu vlajky EÚ na stožiari so slovami „Najskôr to najdôležitejšie“.

Viac k témam: Diplomacia, rusko-ukrajinský konflikt, Veľvyslanectvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansko chce ako prvá krajina EÚ znovu otvoriť svoje veľvyslanectvo v Kyjeve. Diplomacia musí zvíťaziť, hovorí Luigi Di Maio © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *