Svetoví lídri zopakovali záväzok pomôcť Ukrajine, diskutovali aj o ďalších sankciách proti Rusku

19.4.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden a ďalší svetoví lídri v utorok počas zabezpečeného videohovoru „zopakovali“ svoj záväzok poskytnúť Ukrajine bezpečnostnú, ekonomickú a humanitárnu pomoc. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na Biely dom.

Počas hovoru, na ktorom sa zúčastnili lídri niekoľkých európskych krajín, Kanady a Japonska, „potvrdili svoju solidaritu“ s ukrajinským ľudom a odsúdili utrpenie v krajine. Prediskutovali aj „príslušné diplomatické záväzky“ a snahy o uvalenie vážnych ekonomických sankcií, aby Rusko nieslo následky. Lídri sa zhodli na tom, že budú ďalej diskutovať.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na videohovore sa zúčastnili kanadský premiér Justin Trudeau, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen, predseda Európskej rady Charles Michel, francúzsky prezident Emmanuel Macron, nemecký kancelár Olaf Scholz, taliansky premiér Mario Draghi, japonský premiér Fumio Kišida, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, poľský prezident Andrzej Duda, rumunský prezident Klaus Iohannis a britský premiér Boris Johnson.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Svetoví lídri zopakovali záväzok pomôcť Ukrajine, diskutovali aj o ďalších sankciách proti Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *