Svet je s nami. Pravda je na našej strane. Víťazstvo bude naše, reagoval Zelenskyj po prijatí rezolúcie OSN

3.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvítal stredajšie prijatie rezolúcie Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (OSN), ktorou drvivá väčšina štátov sveta odsúdila inváziu Ruska na Ukrajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Za rezolúciu bolo 141 členov, proti päť štátov – Rusko, Bielorusko, Eritrea, Severná Kórea a Sýria, hlasovania sa zdržali zástupcovia 35 krajín vrátane Číny.

„Vítam schválenie rezolúcie Valného zhromaždenia OSN bezprecedentnou väčšinou hlasov s dôraznou požiadavkou, aby Rusko okamžite zastavilo zákerný útok na Ukrajinu. Som vďačný každému a všetkým štátom, ktoré hlasovali za. Vybrali ste si správnu stranu histórie,“ napísal Zelenskyj na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Podľa neho výsledky hlasovania presvedčivo ukazujú, že „globálna protiputinovská koalícia vznikla a funguje“. „Svet je s nami. Pravda je na našej strane. Víťazstvo bude naše,“ dodal Zelenskyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Svet je s nami. Pravda je na našej strane. Víťazstvo bude naše, reagoval Zelenskyj po prijatí rezolúcie OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *