Sunak prišiel do Izraelu, snažil sa predísť eskalácii krízy

19.10.2023 (SITA.sk) – Na návštevu Izraela vo štvrtok pricestoval britský premiér Rishi Sunak, aby prejavil solidaritu s krajinou a aby sa snažil predísť eskalácii krízy, ktorú spôsobil útok palestínskeho militantného hnutia Hamas na židovský štát.

Sunak má na programe rokovania s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom a prezidentom Jicchakom Herzogom. Po rokovaniach v Izraeli predseda britskej vlády navštívi hlavné mestá ďalších krajín v regióne Blízkeho východu.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Sunak uviedol, že ľud Izraela „zažil neopísateľný, hrozný teroristický čin a chcem, aby ste vedeli, že Spojené kráľovstvo a ja stojíme pri vás”.

Pred odletom na Blízky východ Sunak povedal, že utorkový výbuch v nemocnici al-Ahlí v Gaze, ktorý si pravdepodobne vyžiadal stovky životov, by mal byť pre svetových lídrov „zlomovým okamihom” v snahe o zjednotenie sa a zabránenie eskalácii konfliktu. Britská vláda sa nevyjadrila, kto je podľa nej za výbuch zodpovedný.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Britský premiér, Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér, Izraelský prezident, oficiálna návšteva
Zdroj: SITA.sk – Sunak prišiel do Izraelu, snažil sa predísť eskalácii krízy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *